28 gru 2015

Jak kupić dobrą wyciskarkę do soków? cz.I

Jeśli mamy w planach zakupić dobrą wyciskarkę do soków, zastanówmy się jakie powinna mieć podstawowe cechy i na co zwrócić uwagę. Funkcjonalność i praktyczność. Pomyślmy jak często będziemy korzystać z wyciskarki i w jakim zakresie będziemy do używać? Czy będziemy codziennie korzystać z dobrodziejstw natury czy tylko sporadycznie? Jeśli ten sprzęt kuchenny będzie używany raz na jakiś czas, to lepiej nie inwestować zbyt dużej gotówki i kupić tańszy model, który w zupełności wystarczy.

Na cenę wyciskarki ma wpływ marka producenta, gabaryty, kształt, materiały z jakich jest wykonana, kolor i liczba funkcji jaką posiada. Koszt zakupu waha się pomiędzy kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy, dlatego warto zastanowić się i sięgnąć po opinie innych użytkowników, zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu. Określenie najlepszej wyciskarki ma dla każdego użytkownika zupełnie inny wymiar, jedni będą zwracać uwagę na szybkość pracy, inni na funkcje dodatkowe jakie posiada.

Wobec tego na co zwrócić uwagę przed zakupem? Wyciskarka powinna być przede wszystkim praktyczna, a określenie poziomu jej praktyczności zależy tylko od nas. Jeśli chcemy mieć soki tylko z warzyw i owoców, to większość modeli spełnia te kryteria, ale są też modele które potrafią wycisnąć sok z nasion, ziół i twardych warzyw. Mogą też mieć funkcje przygotowania sorbetów, posiłków dla niemowlaków, masła orzechowego itp. Ze względu na różne oczekiwania wobec wyciskarek, warto dokładnie zapoznać się z opisem producenta i opinią na temat danego modelu. Silnik wyciskarki- powinien być silny i wytrzymały, ale równocześnie cichy.

Większość modeli ma obecnie silniki indukcyjne, jednak warto dla pewności poczytać opis producenta i przyjrzeć się dokładnie wszystkim szczegółom. Niektóre wyciskarki nie pracują dobrze przy wyciskaniu twardych owoców i warzyw, więc warto o tym wiedzieć przed zakupem. Okres gwarancji to podstawowe kryterium zakupu. Jeśli gwarancja kończy się po 2 lub latach, to najprawdopodobniej w czasie do 1 roku będzie mieć poważną awarię, co wynika z doświadczenia użytkowników takiego sprzętu. Najlepiej zaopatrzyć się w sprzęt na który gwarancja sięga do 10 lat.

Zobacz również

Dlaczego Kuvings?

Kuving – poradzi sobie z każdym warzywem i owocem Wyciskarki KUVINGS Silent Juicer, KUVINGS B6000, czy KUVINGS C9500 Whole Slow Juicer to idealny przykład urządzeń, które pozwalają...