15 lut 2021

It Comes in Threes: Przepisy na chlorellę, aby cieszyć się

Zielone pokarmy, które są intensywnie badane pod kątem różnorodnych korzyści zdrowotnych, to jedne z tych, które robią furorę w świecie zdrowia i fitnessu. Chlorella, powszechnie uprawiana alga, jest jedną z nich: pochodzi z rodziny Chlorophyta, jest szeroko stosowana jako żywność ze względu na swój bogaty profil odżywczy i zawartość węglowodanów, a nawet została przeznaczona przez NASA do uprawy na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Jedną z zalet chlorelli jest to, że łatwo się rozmnaża pod wpływem wody i światła słonecznego, a także to, że jest doskonałym dodatkiem do przepisów na potrawy i napoje, które możesz odkrywać dla całej rodziny.

Oto trzy bardzo proste przepisy na napoje z chlorelli, które są łatwe do wykonania!

Chlorella Cleanser Smoothie

Służy 2

2 łyżki stołowe sproszkowanej trawy pszenicznej
1 garść szpinaku (1 filiżanka)
1 garść jarmużu (1 filiżanka)
2 laski selera naciowego
1 banan
1 jabłko
1 filiżanka mieszanki owoców jagodowych (borówki, jeżyny, maliny, wiśnie, czereśnie, jagody aronii i truskawki)
3 łyżeczki chlorelli w proszku
Przefiltrowana woda

Procedura:

  1. Włóż wszystkie składniki do blendera i przykryj wodą. Mieszać do uzyskania gładkiej konsystencji.
  2. Dodaj chlorellę w proszku i mieszaj przez 10 do 20 sekund.

Chlorella Blueberry Wellness Smoothie

Składniki:

1 garść borówek1 garść jeżyn1 banan.

1 filiżanka świeżo wyciśniętego soku z jabłek

2 łyżki stołowe chlorelli

1 filiżanka mleka kokosowego

Procedura:

  1. Dodaj owoce i sok do blendera. Miksuj aż do uzyskania gładkiej konsystencji.
  2. Wymieszaj z miodem.
  3. Wlać do wysokiej szklanki i podawać.

Smoothie ananasowe z chlorellą

Składniki:

1/4 ananasa, obranego i pokrojonego (Użyj rdzenia, jak również, jeśli masz blender o dużej mocy)
1/4 łyżeczki wanilii w proszku
4 krople płynnej stewii
1 łyżeczka chlorelli w proszku
Duża garść młodego szpinaku
Woda

Procedura:

  1. Umieść wszystkie składniki w blenderze o dużej mocy. Dodaj wodę do wysokości składników.
  2. Mieszaj i mieszaj, aby naprawdę rozbić ananasa. Podawać i cieszyć się.

Chlorella, choć, jest dostępny nie tylko w postaci proszku, który jest zwykle włączone do przepisów, takich jak te powyżej. Jest ona również szeroko dostępna jako suplement.

Jednak ściana komórkowa otaczająca chlorellę jest niestrawna, co oznacza, że musi zostać przełamana, aby zapewnić Ci korzyści płynące z jej składników odżywczych. Istnieje specjalny proces przetwarzania, który to robi, otwierając ścianę komórkową rośliny i przeprowadzając proces mielenia w bardzo specyficznych warunkach, aby wyeliminować światło i ciepło w celu zachowania składników odżywczych.

To unikalne przetwarzanie złamanej ściany komórkowej chlorelli marnuje bardzo mało energii, z innych wspólnych sposobów traktowania chlorelli paling w porównaniu.

Jeśli zdecydujesz się na suplementy chlorella, to dlatego staje się bardzo ważne, aby znaleźć formułę, która jest spójna, wspierany przez renomowanego producenta z wybitnych praktyk standardowych jakości i jest sprawdzony wiarygodne. Jeśli chodzi o dawkowanie, zaleca się, aby pracować swoją drogę do pięciu tabletek dziennie - zazwyczaj mniej niż procent populacji może zobaczyć reakcję alergiczną. Jeśli jednak zauważysz jakiekolwiek objawy alergii, powinieneś przerwać przyjmowanie leku aż do ustąpienia objawów. Po tym czasie należy ponownie rozpocząć stosowanie niższej dawki.

Być może istnieją suplementy chlorelli chwalące się większymi dawkami na tabletkę, ale nadal powinieneś zwrócić uwagę na jej strawność i wchłanialność. Powinieneś również szukać certyfikowanej etykiety organicznej - produkt opatrzony pieczęcią 100% USDA Organic lub inną renomowaną pieczęcią certyfikatu organicznego będzie Twoim zabezpieczeniem.

Dobrym przykładem jest suplement z chlorelli produkowany na wyspie Hainan, która znajduje się u południowych wybrzeży Chin. Obszar ten jest wyznaczony jako "Specjalna Strefa Ekonomiczna" i oferuje jedne z najlepszych jakości wód powierzchniowych w Chinach. Wszystkie gałęzie przemysłu muszą być wolne od zanieczyszczeń, co oznacza, że chlorella tam zbierana jest gwarancją, że pochodzi z nieskazitelnie czystych wód.

Przekonaj się o mocy chlorelli już dziś, czy to jako dodatek do pożywienia, czy jako suplement.

Zobacz również