25 sty 2016

Przepisy na wyciskane świeże soki z wyciskarki i sokowirówki owocowe i warzywne

Wyciskane samodzielnie soki na pewno będą doskonałą alternatywą dla zwykłych napojów, które słodzi się bardzo mocno i udoskonala barwnikami. Sok ze świeżych owoców to doskonałe uzupełnienie codziennej diety. Mogą mieć także charakter oczyszczający, uzupełniają niedobory witamin i minerałów. Świeże soki owocowe oraz warzywne na pewno warto do swojej diety dołączyć, jeśli chcemy mieć dobrą formę.

Mają one pełno witamin, składników mineralnych a przygotowywane samodzielnie w domu pozbawione zostaną szkodliwych substancji chemicznych. Warto się zastanowić jakie owoce najlepiej obecnie wykorzystywać. Przepisy jakie są nam proponowane będą mocno zróżnicowane i interesujących pomysłów naprawdę nie brakuje. Pośród tych owoców, które zawsze dobrze się sprawdzają będą między innymi jabłka czy wiśnie. Soki z nich przygotowywane pozwalają popracować nad przemianą materii, mogą także wpływać skutecznie na nasze serce.

Sok ze śliwek to także propozycja z której warto skorzystać, by pojawiają się problemy z zaparciami. Jako źródło licznych cennych składników mineralnych dużym uznaniem będą się cieszyć również truskawki, które mają wiele witaminy C. można je wykorzystać jako składnik soku, ponieważ poprawiają pracę nerek czy wątroby. Czarna porzeczka to także świetna propozycja ze względu na działanie, które znacząco wspomaga naszą odporność.

Oprócz owoców do przygotowania soków będzie można także wykorzystywać warzywa. Sok z pomidorów to prawdziwa skarbnica wielu cennych składników między innymi dla osób, które mają problem z anemią. Podobnie sok z marchwi, który wzmacnia cały organizm i pozwala pracować nad stanem układu pokarmowego. Sok z marchwi to również naturalny lek na problemy ze skórą. Świetnie sprawdzi się także sok z buraków, który wpływa na pracę jelit oraz wątroby. Soki owocowe i warzywne mogą doskonale smakować a jednocześnie mają świetny wpływ na nasz organizm, dlatego na pewno warto je do swojej diety włączyć i cieszyć się pełnią zdrowia dzięki nim i ich zdrowotnym właściwościom.

Zobacz również