8 sty 2016

Wyciskane soki stosowane w medycynie cz I

Lecznice właściwości różnych soków są bardzo dobrze znano. Stosowano takie soki na wiele różnych chorób oraz schorzeń. Mamy nawet wiele naukowych prac, które odnoszą się do tego jakie właściwości mogą mieć soki. Dziś mamy duży dostęp do różnych egzotycznych owoców. Także dzięki temu będzie łatwo z nich pozyskiwać sok. Dzięki sokowirówkom oraz wyciskarkom będziemy w stanie przygotować nawet 100% więcej soku niż przy zastosowaniu innych metod. Jednak, jeśli chce się mieć dobry sok, który będzie miał medyczne właściwości trzeba wybrać dobre owoce do przygotowania takiego soku. Soki wyciskane z owoców cytrusowych

W owocach cytrusowych mamy dużo kwasów, co sprawia, że ich picie nie zawsze będzie przyjemne. Jednak trzeba wiedzieć o leczniczych właściwościach, które znane są od laty. Cytryny należą do tych roślin, które dostarczają nam wiele witaminy C. Wyciskany dawniej sok z cytryn służył do leczenia różnych schorzeń żylnych. Sok z cytryny nadaje się także do robienia różnorakich okładów. W szklance soku z grejpfruta, która będzie świeżo wyciśnięta znajdować się może dzienna dawka witaminy C dla naszego organizmu. Jest to owoc, który sprawdza się w diecie odchudzającej. Będzie regulował przemianę materii i może służyć jako element wzmacniający naszą odporność, dzięki czemu dobrze będzie chronił przed przeziębieniami.

Owoce bliskie nam – naturalne właściwości soków z gruszek czy jabłek Nie tylko cytrusy dobrze sprawdzają się przy produkcji soków. Podobnie wartościowe są gruszki czy też jabłka. Dzięki nim można przygotować sok, który będzie świetnie wpływał na nasz układ pokarmowy. Gruszki mogą się wydawać ciężkostrawne, ale jak się wydaje mają świetny wpływ na nasz organizm, mogą naturalnie leczyć stan gorączkowy. Jabłka to takie owoce, z których przygotowuje się różne przetwory. To jednak sok z jabłek będzie wpływał pozytywnie na nasz organizm i nasz umysł. Dlatego właśnie warto spożywać taki sok, by walczyć z demencją starczą. Spożywanie takiego soku może mieć doskonały wpływ na nasze zdrowie.

Zobacz również