4 sty 2016

Proste wyciskanie soków z cytrusów.

Cytrusy posiadają duże ilości soku w owocach. W przeciwieństwie do warzy czy ziół tego soku będzie tam nawet kilkanaście procent więcej. Jeśli chce się wykorzystać w 100% każdy owoc powinniśmy sięgnąć po dobrą wyciskarkę. To dzięki niej będziemy w stanie wycisnąć najwięcej soku z każdego owocu. Dobre wyciskarki pozyskają nawet 40% więcej soku niż sokowirówka czy blender. Atutem na pewno będzie także to, że z wyciskarek otrzymujemy wartościowy, świeży sok. To na pewno taki argument, który będzie ważny, ponieważ jeśli chcemy spożywać soku muszą być dobrej jakości.

Cytryna, pomarańcza a może pomelo? Z czego wyciskać najlepszy sok? Nie ważne jaki konkretni sok z cytrusów wybierzemy zawsze możemy liczyć na to, że znajdować się będzie tam duża ilość witaminy C. Wystarczy jedna pomarańcza albo półtorej cytryny, by mieć dzienną dawkę witaminy C dla swojego organizmu. Sok nie musi być wyłącznie pity. Można w połączeniu z ilością koziego mleka przygotować go jako krem, który poprawia cerę. Najwięcej właściwości będzie miał sok wyciśnięty świeżo. Będzie dostarczał najwięcej witaminy C, wpływa na odporność i ma działanie oczyszczające dla organizmu. Pomarańcze czy mandarynki mają mniej witaminy C niż cytryna, ale świeżo wyciśnięty sok to również prawdziwa uczta, gdy chodzi o składniki odżywcze. Owoce te mają oczywiście będą dostarczać ważne dla naszego organizmu płyny.

Dlatego picie świeżego soku będzie zalecane dla tych osób, które dużo ćwiczą. Pomelo to owoc, który pojawia się z Chin. Czasami jest określany jako pamelo albo pompela. Jednak najprościej będzie powiedzieć, że to olbrzymia pomarańcza. Co ciekawe połącznie pomelo oraz chińskiej pomarańczy dało nam grejpfruta. Świeży sok ma najwięcej witamy C, ze wszystkich cytrusów. W 100 gramach soku najczęściej znajdzie się około 60 mg witaminy C. innym ważnym atutem spożywania soku będzie także duża wartość energetyczna. Doskonale nawodni organizm i będzie działał oczyszczająco. Świeży sok z grejpfruta – właściwości Sok z grejpfruta charakteryzuje się tym, że ma masę pozytywnych elementów, które mogą działać dobrze na nasz organizm.

Właściwości są tutaj stosowane we wszystkich medycznych dziedzinach. Dlatego taki sok można spożywać praktycznie bez żadnych ograniczeń. Świetnie sprawdza się między innymi w przypadku kobiet w ciąży, które będą mogły czerpać masę potasu z tego soku. Chemia w cytrusach? Nie w świeżych sokach! Jeśli chcemy mieć zdrowy sok z cytrusów bez chemii powinniśmy zawsze umyć owoce przed wyciskaniem soków. Dzięki temu nie będziemy musieli się obawiać chemii, ponieważ sami będziemy wiedzieli jak sok jest przygotowany.

Zobacz również